Дома Луд Спорт Вакво нешто не сте слушнале: Кометатор со звук од Формула 1 опишуваше продор на фудбалер! (ВИДЕО)

Вакво нешто не сте слушнале: Кометатор со звук од Формула 1 опишуваше продор на фудбалер! (ВИДЕО)

0

Работата телевизиски коментатор често пати знае да биде тешка, но истовремено и забавна ако имаш добра смисла за хумор.

Тоа го покажа и коментаторот на аргентинската телевизија „TyC Sports“ кој го пренесуваше натпреварот помеѓу Венецуеала и Бразил до 20 години. Во 59-тата минута 18 годишниот играч на Венецуела Жан Карлос Хуртадо повлече контра за својот тим и се прошета низ одбраната на Бразил.

Кога Хуртадо тргна во продорот коментаторот почна да имитира звук на мотор од Формла 1!

Веруваме дека добро ќе ве насмее.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Тажни вести од Русија: Млада атлетичарка почина на тренинг!

22-годишната руска атлетичарка, Маргарита Плавунова почина на тренинг во местото Моршанск …