Дома Луд Спорт Вакво нешто не сте слушнале: Кометатор со звук од Формула 1 опишуваше продор на фудбалер! (ВИДЕО)

Вакво нешто не сте слушнале: Кометатор со звук од Формула 1 опишуваше продор на фудбалер! (ВИДЕО)

0

Работата телевизиски коментатор често пати знае да биде тешка, но истовремено и забавна ако имаш добра смисла за хумор.

Тоа го покажа и коментаторот на аргентинската телевизија „TyC Sports“ кој го пренесуваше натпреварот помеѓу Венецуеала и Бразил до 20 години. Во 59-тата минута 18 годишниот играч на Венецуела Жан Карлос Хуртадо повлече контра за својот тим и се прошета низ одбраната на Бразил.

Кога Хуртадо тргна во продорот коментаторот почна да имитира звук на мотор од Формла 1!

Веруваме дека добро ќе ве насмее.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: Навивачите на ПСЖ направија хаос во Манчестер

Манчестер Јунајтед и ПСЖ вечерва ќе ги одмерат силите на „Олд Трафорд“, а навивачите на фр…