Дома Видео Вакво нешто не се памети: Наполи го исмејува сопствениот играч! 🎥

Вакво нешто не се памети: Наполи го исмејува сопствениот играч! 🎥

Наполи сезонава е далеку од формата со која играше во минатата сезона, но очигледно е и дека има проблеми внатре во клубот.

Имено, Виктор Осимен му се развика на тренерот Руди Гарсија по замената во натпреварот против Болоња, а потоа капитенот Ди Лоренцо изјави дека такво однесување на Осимен било непотребно.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Сега чудно е и што админот на социјалните мрежи на Наполи го исмејува Нигериецот, навистина е реткост да се види како еден клуб исмејува сопствен играч.

Во медиумите денес се шпекулираше и за промена на тренерската позиција и заминување на Руди Гарсија. Наполи на последните три средби не знае за победа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бензема го избра неговиот идеален тим и не најде место за Меси и Роналдо

Францускиот напаѓач кој го носи дресот на Ал-Итихад го состави идеалниот тим и во него нем…