Дома Фудбал Италија Буфон до Пирло: И сега ќе мора да те викам господине?

Буфон до Пирло: И сега ќе мора да те викам господине?

Буфон и Пирло пред неколку години заедно беа носители на тимскиот дух во таборот на Јувентус.

Добро познато е дека тие двајца се добри пријатели, па затоа на Апенините се чекаше реакција на голманот по објавата дека Пирло ќе ја предводи „старата дама“.

„Сега ќе мора да те викам господине!?!? Со среќа во новиот предизвик, Андреа“, гласи кратката порака на Буфон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Официјално: Кандрева потпиша за Сампдорија

Искусниот играч Антониот Кандрева и официјално ја засили Сампдорија. Поранешниот италијанс…