Дома Луд Спорт Бурлеска во Бугарија: Судијата судеше без картони🎥

Бурлеска во Бугарија: Судијата судеше без картони🎥

Неверојатна сцена ни доаѓа од бурагската фудбалска лига од мечот помеѓу Царско село и ЦСКА Софија.

Имено, главниот судија Радослав Гиџенов дури во 62-та минута од мечо забележа дека ги заборавил картоните.

Судијата сакаше да му покаже жолт картон на еден играч, но картоните му беа во соблекувалната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Бокс меч во Интер: Лаутаро и Конте ги одмерија силите🎥

Интер пред две недели ја освои шампионската титула во Италија, па сега е исклучително заба…