Дома Фудбал Останато Бувач за времето со Клоп: Јас ја завршував комплетната тренерска работа само не одев по интервјуа

Бувач за времето со Клоп: Јас ја завршував комплетната тренерска работа само не одев по интервјуа

Жељко Бувач со години работеше како соработник на Јирген Клоп.

Овој 59 годишен стратег 17 години беше покрај Клоп, но патиштата им се разделија во 2018 година кога Бувач си замина од стручниот штаб на Германецот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Вувач после долго време излезе во јавноста и тврди тој бил човекот кој ја завршувал тренерската работа, додека Клоп зборувал во медиумите.

„Ја завршував комплетната тренерска работа, освен интервјуата. Се чувствував како менаџер во тие години. Ги имав сите функции и се обидов да влијаам на свој тимот и да го направам подобар, внимание не ми беше потребно“, изјави Бувач.

Денес Бувач работи како спортски дриектор во Динамо Москва.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…