Дома Видео Бруталниот Вестбрук за на постер: Противникот долго ќе го памети

Бруталниот Вестбрук за на постер: Противникот долго ќе го памети

Расел Вестбрук имаше спектакуларно забивање во натпреварот против Шарлот.

Ѕвездата на Вашингтон Визард во поразот на својата екипа (114:104) стигна до уште еден феноменален трипл-дабл (22 поени, 15 скокови, 15 асистенции), а во финишот на натпреварот имаше и едно брутално забивање.

Уживајте во оваа мајсторија на Вестбрук.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Коби Брајант примен во куќата на славните, Џордан не можеше да ги задржи солзите🎥

Коби Брајант примен во куќата на славните, Џордан не можеше да ги задржи солзите Коби Брај…