Дома Останати Кошарка НБА Бруклин го исфрли Ирвинг од тимот затоа што не сака да се вакцинира

Бруклин го исфрли Ирвинг од тимот затоа што не сака да се вакцинира


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Кајри Ирвинг е исфрлен од тимот пред натпреварот со Милвоки затоа што одби да се вакцинира против ковид-19.

Ирвинг нема да може да тренира со соиграчите во Бруклин се додека не го смени ставот и прими вакцини.

„По разгледувањето на ситуацијата донесовме одлука Ирвинг да не тренира и да не игра натпревари. Неговата одлука е лична и ја почитуваме. Сепак, тој избор му оневозможува да биде дел од тимот и нема да дозволиме да биде дел од тренинзите“, стои во клупското соопштение.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Рекордите кои ги сруши Јокиќ во првиот натпревар од финалето против Мајами

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Денвер го победи Ма…