Дома Македонски спорт Мак ракомет Брестовац го објави списокот: На „Трофеј Карпати“ одиме со комбиниран состав (ФОТО)

Брестовац го објави списокот: На „Трофеј Карпати“ одиме со комбиниран состав (ФОТО)

brestovac

Селекторот на Македонија Данило Брестовац денес го објави списокот на ракометари за „Трофеј Карпати“ кој ќе се игра во Букурешт.

Носителите на играта ќе го прескокнат овој подготвителен турнир ќе се приклучат по враќањето кога ќе дојде финалната фаза за ЕП.

Натпреварите со Кувајт ќе ги играме со Кувајт ги играме на 25. и 26. декември во Стара Пазова, а во престолнината на Романија прво ќе играме со Холандија на 28. декември. Еден ден подоцна не очекува натпревар против Романија или Алжир, зависи кој ќе биде подобар или поразен.

Списокот ракометари:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Толедо конечно ќе заигра: Едвај чекам да го облечам дресот на Вардар (ВИДЕО)

Жозе Толедо дојде како големо засилување за Вардар меѓутоа Бразилецот мораше да замине на …