Дома Трансфер зона Брајтон ја „краде“ големата желба на Интер и Јувентус

Брајтон ја „краде“ големата желба на Интер и Јувентус

Италијанскиот репрезентативец, Давиде Фратези блеска оваа сезона во дресот на Сасуоло и е голема желба на Интер и Јувентус.

Фратези се етаблираше во еден од најдобрите играчи за врска во Серија А и ова лето сигурно ќе го напушти Сасуоло.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Сепак, како што стојат работите Фратези кариерата ќе ја продолжи во Премиер лигата, во дресот на Брајтон.

Тренерот Де Зерби одлично го познава Италијанецот и го сака во своите редови, а Брајтон е спремен да плати 40 милиони евра.

Интер и Јувентус во моментов не се во можност да ја израмнат таа понуда, па Фратези ќе се пресели во Брајтон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бум од Островот: Англичаните откриваат кога Гвардиола ќе замине од Манчестер Сити!?

Пеп Гвардиола (53) го предводеше Манчестер Сити до уште една шампионска титула, шеста за к…