Дома Фудбал Репрезентации Бразил ќе игра во црни дресови

Бразил ќе игра во црни дресови


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Фудбалската репрезентација на Бразил одлучи пријателскиот натпревар против Гвинеја кој ќе се игра на 17-ти јуни да го игра во црни дресови.

Бразилците во ваквите дресови ќе играат во знак на протест против расизмот на фудбалските терени. Последен поголем скандал на терените со бразилските фудбалери го имаше Винисиус Жуниор кој беше навредуван во натпреварот против Валенсија.

На црните дресови на Бразил ќе се истакне само еден елемент – златен број. Засега најавите се дека Бразилците во овие дресови ќе играат само во првото полувреме, а потоа во второто ќе истрчаат со стандардните „жолти-сини“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…