Дома Луд Спорт Зе Роберто на 45 години е поспремен од многу фудбалери (видео)

Зе Роберто на 45 години е поспремен од многу фудбалери (видео)

Поранешниот бразилски репрезентативец и член на Баерн Минхен, Зе Роберто и на 45 годишна возраст е во неверојатна физичка кондиција.

Во својата кариера во Европа тој играше за Реал Мадрид, Баер Леверкузен, Баерн Минхен и Хамбургер, па иако наскоро ќе наполни 46 години, на неговиот физикус можат да му позавидат и многу активни фудбалери.

Зе Роберто ја воодушеви фудбалската јавност со фотографија од тренинг на која изгледа неверојатно.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Измама вредна 1.5 милиони евра: Се обложувале на непостоечки натпревар!

Бразилските власти покренаа истрага поради тоа што во тамошните обложувалници примена е ог…