Дома Видео Бразилската магија на дело: Ретко кој ги понижува противниците како Винисиус 🎥

Бразилската магија на дело: Ретко кој ги понижува противниците како Винисиус 🎥

Реал Мадрид вчера го совлада Атлетик Билбао со 1:0 со голот на Карим Бензема.

Меѓутоа, иако не постигна гол или асистираше уште еден одличен натпревар одигра младиот бразилски фудбалер. Винисиус Жуниор. Овој 21 годишен фудбалер уште еднаш покажа каков фудбалски велемајстор е.

Винисиус со своите потези ги понижуваше противничките фудбалери кои немаа решение да го запрат. Најмногу настрадаа Нико Вилијамс и Оскар Де Маркос.

Сезонава Винисиус одигра 19 натпревари, постигна 11 голови и подели седум асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…