Дома Македонски спорт Бојан Најденов и официјално промовиран во Узбекистан

Бојан Најденов и официјално промовиран во Узбекистан


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Maкедонскиот фудбалер за врска Бојан Најденов кој во есенскиот дел од сезоната го носеше дресот на Академија Пандев беше промовиран во неговиот нов клуб Локомитв Ташкенд.

Најденов во Узбекистан се враќа по 11 месеци откако лани си замина од Навбахор каде што играше откако замина од Вардар.

По враќањето од Убзбекистан кратко беше во Истра од Црна Гора, па ја започна сезоната со Академија Пандев.

Во кариерата претходно тој настапуваше за Турнов, Кожув, Работнички, Вардар и Академија Пандев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Јокиќ со нов фантастичен трипл-дабл во победата на Денвер 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Никола Јокиќ одигра уште еден одличен натпре…