Дома Останати Кошарка НБА Бостон не се дава: Првпат го победи Мајами во финалната серија на Истокот! 🎥

Бостон не се дава: Првпат го победи Мајами во финалната серија на Истокот! 🎥


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Бостон Селтикси не се предеваат во финалето на Истокот и славеа победа од 116:99 изминатата вечер со која намалија на 1:3 во серијата.

Мајами имаше шест поени предност по првото полувреме, но третата четвртина Селтикси ја добија со 38:23, додека Мајами во последната не успеа да се врати и постигна само 20 поени. На крајот мораа да се помират со убедливот пораз.

Лидер во победничкиот состав беше Џејсон Тејтум со 33 поени, 11 скока и седум асистенции, кај Мајами Џими Батлер уфрли 29 поени, додавајќи девет скока и пет асистенции.

Со оглед на предноста од 1:3 во Мајами не се премногу загрижени, а освен тоа сигурно ќе имаат уште еден натпревар дома, па веруваат дека ќе успеат да слават на уште еден натпревар кој им е потребен за финале.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…