Дома Фудбал Останато Борусија Дортмунд ја одредила цената за Санчо

Борусија Дортмунд ја одредила цената за Санчо

Според последните информации Борусија Дортмунд ја одредила цената за Џејдон Санчп и таа изнесува 100 милиони евра.

Манчестер Јунајтед веќе долго време кокетира со 21 годишниот англиски крилен напаѓач, а „Билд“ пишува дека сега Јунајтед се откажал поради високата цена. Во секој случај. Дортмунд е спремен да го продаде Санчо и за него ќе се борат останатите клубови.

Сепак, Јунајтед и понатаму ќе продолжи да биде во контакт со Борусија поради младиот 18 годишен Џуд Белингам. Сепак, се очекува Борусија да не го пушти ова лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…