Дома Македонски спорт Мак ракомет Борко: Одбраните не ми се важни, најважно е тимот да победи, но да не се залетуваме!

Борко: Одбраните не ми се важни, најважно е тимот да победи, но да не се залетуваме!

Вардар вечерва одигра одличен натпревар славеше победа над вицешампионот на Европа, Алборг (30:28).


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Борко после натпреварот истакна дека за него најважно е тимот да победи.

„Мене не ми се важни одбраните, важно е екипата да победи. Томовски е еден млад голман што можеби има притисок во вакви натпревари, затоа сум јас тука, заедно со стручниот штаб. Ова беше тежок натпревар, иако од трибините не изгледаше така. Јавно не најавувавме, но потајно верувавме во победата. Да не се залетуваме, да уживаме и да одиме чекор по чекор“, изјави Борко.

Со оваа победа Вардар скокна од четвртото на првото место во групата, претходно првопласиран беше токму Алборг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Масовна тепачка на дербито Зенит – Спартак🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес се играше …