Дома Фудбал Италија „Бомба“ од Апенините: Конте го напушта Интер, познат неговиот наследник

„Бомба“ од Апенините: Конте го напушта Интер, познат неговиот наследник

Познатиот италијански новинар, Џанлука Роси лансираше вистинска „бомба“ и тврди дека Антонио Конте не крајот на сезоната ќе го напушти Интер.

Конте е на добар пат да го освои Скудетото со Интер после цели 11 години, но на крајот на сезоната најверојатно ќе го напушти клубот.

Тој имаше несогласување со сопствениците и директорите и минатото лето, но сепак остана и оваа сезона постигнува одлични резултати.

Конте сака да си замине како победник и веќе донел одлука да се радели со „нероаѕурите“ на крајот на сезоната.

Новинарот открива дека во Интер веќе го избрале неговиот наследник и дека се во постојан контант со Макс Алегри.

„Контактите помеѓу Марота и Алегри се воспоставени одамна и се интензивни во последно време. На Алегри му е пренесено дека тој е прв извор за заменик на Конте на крајот на сезоната“, открива Роси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хрватска го објави списокот за ЕП

Покрај Белгија која прва го објави списокот за Европското првенство, тоа го направи и Хрва…