Дома Трансфер зона „Бомба“: Каземиро и Варан се враќаат во Мадрид

„Бомба“: Каземиро и Варан се враќаат во Мадрид

Рафаел Варан и Каземиро не е задоволни од тоа како се одвиваат работите во Манчестер Јунајтед и се спреми да го напуштат клубот.

Двајцата не се во добри односи со тренерот Тен Хаг и жалат што го напуштија Реал Мадрид, а и Јунајтед е спремен да ги пушти на крајот на сезоната.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Англиските медиуми пишуваат дека претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез размислува да ги врати на „Сантиаго Бернабеу“.

Перез сака да ги врати во клубот затоа што му се потребни искусни фудбалери кои ќе им помогнат на младите да се прилагодат подобро во тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на Јувентус

Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за дефанзивецот на Јувентус, Жеилсон Бремер, прен…