Дома Топ вести „Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европа.

Французинот имаше многу проблеми во Ал Итихад, едно време беше исфрлен од тимот поради недисциплина, и дефинитивно не се снајде во Саудиска Арабија.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Турските медиуми денес пренесуваат сензационална вест. Најголемата желба на претседателот на Фенербахче, Али Коч, е токму Бензема.

Се уште не е познато колкави се реалните шанси поранешниот напаѓач на Реал Мадрид да го засили Фенербахче.

Бензема има договор до 2026 година, но веќе му порачал на својот агент дека сака да се врати во Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …