Дома Останати Кошарка Богдан Богдановиќ е нов кошаркар на Атланта

Богдан Богдановиќ е нов кошаркар на Атланта

Во Сакраменто долго траеше сагата околу Богдан Богдановиќ. На крајот, Кингси дозволија да замине еден од најдобрите шутери во екипата.

Се шпекулираше дека се е завршено и Богдан ќе се пресели во Милвоки, но поради неговиот договорен статус немаа право на таква размена.

Богдановиќ потпиша со Атланта четиригодишен договор вреден 72 милиони долари.

Интересно е што исто така прифатија да платат 15% од годишната заработка на Богдановиќ ако кошаркарот се одлучи на трејд во последната сезона, додека Богдан исто така има опција да го промени клубот после третата година од договорот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Гвардиола го најде наследникот на Агуеро

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде доведување на врвен напаѓач,…