Дома Трансфер зона Битка на гигантите за ѕвездата на Леверкузен

Битка на гигантите за ѕвездата на Леверкузен

Гигантите од Премиер лигата се силно заинтересиран за крилниот фудбалер на Баер Леверкузе, Леон Бејли, пренесуваат медиумите на Островот.

23 годишниот интернационалец од Јамајка веќе подолго време игра одлично, а оваа сезона блеска во дресот на Баер Левекузен.

Гвардиола е симпатизер на играта на Бејли и сака да го донесе на „Етихад“, но ќе мора да ја победи големата конкуренција.

Интерес за играчот покажувата уште Арсенал, Тотенхем, Евертон и Манчестер Јунајтед, а моменталната цена на Бејли изнесува најмалку 40 милиони фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ленгле се сели во Серија А

Рома е силно заинтересирана за дефанзивецот на Барселона, Клемен Ленгле, пренесува каталон…