Дома Топ вести „Билд“ и „Екип“ едногласни: Мане се сели во Баерн

„Билд“ и „Екип“ едногласни: Мане се сели во Баерн

Ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане е се поблиску до трансфер во Баерн Минхен, ова го тврдат еминентните медиуми „Билд“ и „Екип“.

30-годишниот Сенегалец има договор со Ливерпул за уште една сезона,но преговорите за продолжување на соработката се во застој.

Германски „Билд“ и француски „Екип“ тврдат дека Мане дефинитивно одбил да потпише нов договор со Ливерпул и веќе има договор со Баерн Минхен.

Мане на пресконференцијата пред финалето во Лигата на шампиони изјави дека ќе ја соопшти иднината после мечот со Реал.

„Екип“ пренесува дека Мане веќе има договор со Баерн каде треба да биде замена за Левандовски. Понудата на Баварците ќе изнесува 30 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Петок и сабота во Торино се денови резервирани за Ди Марија и Погба

Се поблиску сме до моментот кога Јувентус ќе ги промовира двете големи засилувања во овој …