Дома Видео Бизарно: Доби црвен картон затоа што го нападна својот голман 🎥

Бизарно: Доби црвен картон затоа што го нападна својот голман 🎥

Во норвешкиот шампионат во натпреварот помеѓу Кристијансунд и Викинг видовме неверојатна сцена.

Имено гостинскиот играч Давид Брекало заработи црвен картон и тоа затоа што го нападна својот голман. Моментот се случи кратко откако Викигн постигна гол за победа од 2:3 во 93. минута. Тогаш Брекало го турна својот голман Гунарсон на земја, неговите соиграчи реагираа и ја смируваа тензијата, а за главниот судија немаше дилеми дека тоа е директен црвен картон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Финансиската моќ на англиските клубови: Само Челзи во Европа потрошил повеќе од Нотингем

Нотингем Форест, повратникот во Премиер лигата попладнево го потврди трансферот на Морган …