Дома Видео Бејл во 94. минута можеше да биде јунак на Реал, но стативата беше сојузник на ПСЖ

Бејл во 94. минута можеше да биде јунак на Реал, но стативата беше сојузник на ПСЖ

Реал Мадрид синоќа одигра 2:2 на Сантијаго Бернабеу против ПСЖ.

Екипата на Зинедин Зидан поведе со 2-0 со головите на Бензема во 17-та и 79-та минута, но Парижаните со головите на Мбапе во 81-та и Сарабија во 83-та минута стигнаа до 2-2.

Тоа беше на крајот конечниот резултат, иако двата тима имаа шанси да постигнат уште еден гол и да дојдат до победа.

Прво, во 92-та минута, Мбапе можеше да ги донесе сите три бода за гостите, но беше непрецизен.

После тоа Реал Мадрид во 94. минута имаше уште подобра шанса кога беше досуден слободен удар, но Герет Бејл ја погоди стативата и резултатот остана непроменет.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Заборавете на Игуаин: Видете каков стомак пуштил Нејмар (видео)

Нејмар веќе некое време не е на фудбалскиот терен затоа што Франција реши да ја заврши сез…