Дома Трансфер зона Бен Арфа за пропадниот трансфер во Серија А: Исто како и со жена – ако не те возбудува не ти треба (ФОТО)

Бен Арфа за пропадниот трансфер во Серија А: Исто како и со жена – ако не те возбудува не ти треба (ФОТО)

Малку недостасуваше Хатем Бен Арфа да стане играч на Фиорентина, но договорот пропадна и контроверзниот играч остана без трансфер во Италија.

Фиорентина ова летоа беше исклучително амбициозна на трансфер пазарот и помеѓу другите пристигна и Франк Рибери. Се обидоа да го доведат и Бен Арфа, меѓутоа некогаш големата надеж на европскиот фудбал го одби клубот од Фиренца.

Бен Арфа се одлучи да почека нешто подобро, а бидејќи е слободен играч нема да мора да го чека зимскиот преоден рок.

Својот потег да ја одбие Фиорентина Бен Арфа го објасни на социјалните мрежи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан донесе одлука, ќе го откупи Ребиќ

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан донел одлука да го откупи Анте Ребиќ на крајо…