Дома Фудбал Белингам мора на операција!?

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.

Англичанецот има проблем со рамото и работи специфична терапија, но Анчелоти призна дека во иднина можно е да биде потребна операција.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Неговото рамо е нешто за што треба добро да се грижи за да го зајакне. Нема никакви проблеми со играта поради ова, секој ден се подобрува. Во моментов таква операција е исклучена, но неговото рамо е многу трауматично. Ако ова се повтори, тогаш сигурно ќе биде потребна операција“, изјави Анчелоти.

Белингем на почетокот на ноември заработи повреда на рамото од која се опорави, но проблемот се уште не е решен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…