Дома Фудбал Останато Бекам: Ги сакам Меси и Роналдо во Интер Мајами

Бекам: Ги сакам Меси и Роналдо во Интер Мајами

Легендарниот англиски фудбалер, Дејвид Бекам не крие дека има големи амбиции и сака во Интер Мајами да ги доведе Кристиано Роналдо и Лионел Меси.

Како што е познато Бејл го води тимот на Интер Мајами. Клубот се засилува, а таму веќе играат големи европски имиња како Игуаин и Матиуди. Во јавноста констатно се шпекулира за нови имиња во неговиот тим, а самиот Бекам потврди дека сака да ги види во дресот на Интер Мајами, ниту повеќе, ниту помалку туку Меси и Роналдо.

„Ние сакаме да донесеме одлични фудбалери. Нормално дека такви се Меси и Роналдо. Од првиот ден кога дојдов кажав дека сакам нашата академија да биде важен дел од клубот, но во исто време навивачите сакаат да гледаат ѕвезди на теренот. Веќе ги имаме Матуиди и Игуаин кои ни донесоа гламур и сјај. Во иднина ќе се обидеме да довеме нови големи имиња“, изјави Бекам.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бамфорд: Џани е како мало дете, има девојка исто луда како него

Многу често фудбалерите на Лидс зборуваат за лудориите на Езгјан Алиоски сега на оваа тема…