Дома Фудбал Барселона спреми нов, побогат договор за Чави

Барселона спреми нов, побогат договор за Чави


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Тренерот на Барселона,  Чави Хернандез започнал преговори со каталонскиот гигант за продолжување на соработката.

Актуелниот договор на Чави истекува во јуни 2024 година, но Барселона е задоволна од неговата работа и сака да го задржи подолго.

Клубот веќе подготвил нов договор за 43-годишниот стратег, па Чави по завршување на сезоната ќе стави потпис на новиот договор.

И покрај тоа што клубот не е баш во стабилна финансиска ситуација, Чави најверојатно ќе добие зголемување на платата после освоената титула во Примера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…