Дома Трансфер зона Барселона се откажува од Бернардо Силва

Барселона се откажува од Бернардо Силва


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Фудбалерот на Манчестер Сити, Бернардо Силва не е задоволен на „Етихад“ и сака на лето да ја промени средината.

Португалскиот фудбалер летово беше блиску до преселба во Барселона, но каталонскиот клуб се откажа од трансферот поради преголемата сума што Сити ја бараше за обештетување.

Сега и Манчестер Сити е расположен да го продаде Силва за сума од околу 70 милиони фунти, но и таа сума е преголема за Барселона.

Медиумите пишуваат дека каталонскиот клуб ќе мора да се откаже од Португалецот бидејќи има финансиски проблеми и на лето ќе мора да продава фудбалери за да прави трансфери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан ја сака младата француска ѕвезда

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Милан е силно заинтересиран …