Дома Трансфер зона Барселона и Атлетико го сакаат Лингард

Барселона и Атлетико го сакаат Лингард

Неколку европски клубови веќе започнаа битка за потписот на Џеси Лингард, пренесуваат медиумите на Островот.

Англиските медиуми пренесуваат дека Лингард одбил да стави потпис на нов договор со Манчестер Јунајтед и на лето ќе биде слободен агент.

Манчестер Јунајтед му понуди нов договор, но играчот одбива да потпише, бидејќи не е задоволен со својот статус во тимот.

Барселона и Атлетико Мадрид веќе ја започнаа битката за неговиот потпис и сакаат да го донесат без обештетување.

„Црвените ѓаволи“ сакаат да заработат на неговото заминување и се спремни уште во јануари да слушнат понуди за Англичанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал има список од шест таленти за апсолутна доминација

Шпанскиот гигант Реал Мадрид бара засилувања за иднината, а „Марка“ пишува дека веќе е нап…