Дома Трансфер зона Барселона испрати понуда за напаѓачот на Бетис

Барселона испрати понуда за напаѓачот на Бетис

Барселона е во потрага по напаѓач, после повредите на Луис Суарез и Осман Дембеле.

Каталонците не успеаа да купат „деветка“ во зимскиот преоден рок, а после повредата на Дембеле Фубдалскиот Сојуз на Шпанија им дозволи да направат вонреден трансфер надвор од преодниот рок. Условот е играчот да биде регистриран во Фудбалскиот сојуз на Шпанија, што значи дека не можат да доведат играч од друго првенство.

Со Барселона се поврзуваат многу имиња, но разбирливо е дека клубовите тешко ги пуштаат своите играчи на средина од сезоната, па така многу клубови ги одбија понудите од Каталонците, а сега на ред е Бетис.

Имено, Барселона испратила понуда од 15 милиони евра за Лорен од Бетис. Клубовите се во контакт и се чека одговор на клубот од Севиља.

Лорен во досегашниот дел од сезоната одигра 22 натпревари во Примера на кои постигна осум гола. Оваа понуда е сигурно примамлива за Бетис, но единствен проблем е што во тимот имаат само уште еден класичен напаѓач.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал спреми 50 милиони за дефанзивец од Примера

Приоритет на Арсенал во летниот преоден рок ќе биде засилување на одбраната и доведување н…