Дома Останати Ракомет Барселона го сруши ПСЖ и избори пласман во големото финале

Барселона го сруши ПСЖ и избори пласман во големото финале

Ракометарите на Барселона го победија ПСЖ со 37:32 во првото полуфинале во ЕХФ Лигата на шампионите.

Иако Парижаните имаа три гола предност на почетокот, Барса дојде до пресврт и на полувреме замина со 18:14.

Второто полувреме рутински го одиграа до крајот ша ќе имаат прилика во Келн да дојдат до рекордната 10. титула во ЛШ.

Мем постигна осум гола за Барселона, шест даде Палмарсон, а по пет Јанк и Фабрегас. На другата страна Нахи постигна девет, а Хансен седум голови.

Во второто полуфинале од 20:30 часот се среќаваат Кил и Веспрем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Лига Европа: Манчестер Јунајтед против Милан, Мурињо во Загреб

Попладнево се одржа ждребот за осминафиналето во второто по квалитет европско натпреварува…