Дома Фудбал Барселона го „блиндира“ својот „бисер“

Барселона го „блиндира“ својот „бисер“

Фантастичните партии на 18-годишниот Педри во дресот на Барселона не останаа незабележани од клупското раководство.

Каталонски „Спорт“ пренесува дека Барселона спремила нов, долгорочен договор за младиот талент.

Актуелниот договор на Педри истекува на крајот на сезоната, па поради тоа Барселона сака што побрзо да го добие потписот на својот „бисер“.

Барселона може автоматски да го продолжи договорот на уште две сезони и тоа сигурно ќе го направи, но веќе спреми нов долгорочен договор.

Со новиот договор Педри ќе добие значително поголема плата, но и повисока откупна клаузула. Случно како што Каталонците напрација со Ансу Фати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…