Дома Офсајд Балканци ја ограбиле најпознатата спортска новинарка во Италија

Балканци ја ограбиле најпознатата спортска новинарка во Италија

Најпознатата спортска новинарка во Италија, Дилета Леота минатата недела доживеала непријатност.

Станот на Дилета во Милано бил ограбен од балкански криминалци. Станува збор двајца државјани на Србија, еден Хрват и Романка, националноста на петтолица засега не е позната. Од домот на Дилета крадците однеле вредни предмети (накит, часовници, чанти…) и 150.000 евра во кеш.

Според информациите тие подолго време ја следеле Дилета чекајќи најпогоден момент да тргнат во акција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Mozzart дава најголеми квоти на свет: Барселона 2,55, Милан 1,80, Галатасарај 1,62!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти од оние во Mozzart. Месецот на богата ф…