Дома Луд Спорт Баксуз: Цела година чекаше тикет, Лингард му ја зеде добивката од џеб

Баксуз: Цела година чекаше тикет, Лингард му ја зеде добивката од џеб

Еден Англичанец по име Ентони Џонсон пред да почне сезоната во Премиер лигата се обложил дека Џеси Лингард од Манчестер јунајтед нема да даде гол, ниту ќе има асистенција во целата сезона 2019/20. 

Се работи за облог на кој уплати 10 фунти кој требаше да му донесе заработка од 670 фунти.

Англичанецот чекаше цела сезона и беше блиску до добивка се до последната минута од последниот дуел, кога Лингард постигна гол против Лестер.

Вината за пропаднатиот тикет оди и кај голманот на „лисиците“, Каспер Шмајхел, кој му ја подари топката на Лингард.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Роналдо ужива на скапоцена јахта 📷

Ѕвездата на Јувентус, Кристиано Роналдо ужива со својата фамилија после освоеното Скудето.…