Дома Трансфер зона Бакајоко се враќа во Премиер лигата

Бакајоко се враќа во Премиер лигата

Тиму Бакајоко е на двегодишна позајмица од Челзи во Милан, но може да се врати во Премиер лигата ова лето.

Тренерот Стефано Пиоли не смета на него во новата сезона, па Милан му порача дека слободно може да си бара нов клуб.

Најсилен интерес за него покажува новиот премиерлигаш, Нотингем Форест, кој сака да го донесе на позајмица.

Милан се согласува да ја прекине позајмицата со Челзи, а и „сините“ исто така дадоа согласност Французинот да се пресели во Нотингем Форест.

Единствен проблем во моментов е неговата висока плата, но двете страни преговараат да најдат заеднички јазик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ бара напаѓач, прва мета Влаховиќ

Душан Влаховиќ беше еден од најбараните напаѓачи во Европа и во јануари се пресели во Јуве…