Дома Топ вести Баерн го „украде“ набараниот Англичанец

Баерн го „украде“ набараниот Англичанец


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Фудбалерот на Вест Хем и англиски репрезентативец, Даклан Рајс е еден од најбараните фудбалери на Островот.

Даклан Рајс влезе во последната година од договорот со Вест Хем и сигурно ќе го напушти клубот ова лето, па интерес за него покажуваат Арсенал, Челзи и Манчестер Јунајтед.

Последните информации говорат дека Баерн Минхен успеал да го „украде“ Англичанецот пред носот на премиерлигашите.

Томас Тухел одлично го познава Англичанецот и смета дека би бил идеално засилување за неговиот тим, па го убедил да се пресели во Минхен.

Германските медиуми пренесуваат дека Баерн и Вест Хем постигнале начелен договор и трансферот е пред реализација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…