Дома Топ вести Баерн го враќа Вернер во Германија

Баерн го враќа Вернер во Германија

Тимо Вернер минатото лето пристигна во Челзи како големо засливање, но имаше сезона за заборав.

„Сините“ ова лето го ангажираа Ромелу Лукаку, па јасно е дека минутажата на Вернер значително ќе се намали.

Лондоснкиот клуб е спремен да слушне понуди за 25-годишниот Германец, а изгледа дека и самиот фудбалер сака да ја промени средината.

Најсилен интерес за Вернер покажува Баерн Минхен, кој сака да го донесе на „Алијанц Арена“ во јануари. Нагелсман одлично го познава напаѓачот и смета дека може да биде наследник на Левандовски.

Баварците веќе стапиле во контакт со неговиот агент и почнале преговори за негов трансфер во Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …