Дома Трансфер зона Атлетико и предложил размена на Барселона

Атлетико и предложил размена на Барселона

Се уште не е јасна иднината на Жоао Деликс во Барселона. Новиот тренер на каталонскиот гигант Ханси Флик сака да го отупи, но неговата цена е висока.

Меѓутоа денеска весникот пренесува дека може да се пронајде решение кое ќе им одговара на двете страни.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Информациите се дека Атлетико Мадрид и предложил на Барселона да направат размена.

Наводно „Јорганџиите“ го побарале Витор Роке на едногодишна позајмица во замена Феликс да остане и следната сезона во Барселона.

Засега не е познато каков е ставот на Барселона по ова прашање.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми 100 милиони за Чави Симонс

Ѕвездата на холандската репрезентација, Чави Симонс е еден од најбараните фудбалери на тра…