Дома Топ вести Атлетико го „заклучи“ Караско до 2022 година!

Атлетико го „заклучи“ Караско до 2022 година!

Управата на Атлетико Мадрид повлече одличен потег и го продолжи соработката со белгискиот репрезентативец Јаник Караско.

Караско игра одлично од почетокот на сезоната, па „јорганџиите“ го наградија Белгиецот со нов, побогат договор до 2022 година во кој има откупна клаузула од 100 милиони евра.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Со тоа Атлетико се заштите од нападите на европските гиганти бидејќи во претходниот договор има клузула од само 40 милиони евра, сума која многу клубови беа спремни да ја платат.

„Среќен сум што уште долги години ќе бидам дел од Атлетико Мадрид”, кратко прокоментира Караско.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …