Дома Трансфер зона Аталанта за дебито во Лигата на шампионите се засили со поранешен играч на Ливерпул

Аталанта за дебито во Лигата на шампионите се засили со поранешен играч на Ливерпул

Клубот кој беше хит во минатата сезона во Серија А, Аталанта ќе доби одлично засилување.

Аталанта одигра фантастична сезона во која успеа да стигне до четвртата позиција и место во Лигата на шампионите, нешто што за прв му успева на овој клуб во историјата.

За Лигата на шампионите ако им веруваме на италијанските медиуми ќе се засилат со искусен дефанзивец

Поранешниот играч на Ливерпул, Мартин Шкртел потпиша договор со клубот од Бергамо.

Шкртел веќе три сезони го носи дресот на Фенербахче, а претходно осум години играше за Ливерпул.

Во дресот на репрезентацијата на Словачка запиша 106 настапи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мартин Брајтвајт – уште една во низата грешки на Барселона

Мартин Брајтвајт е уште еден во низата лоши потези на управата на Барселона. Каталонскиот …