Дома Фудбал Англија Артета доби суспензија!

Артета доби суспензија!

Aрсенал вчера во драматичен натпревар го победи Лутон со 3:4 во Премиер лигата, но оваа победа донесе проблем за шпанскиот стратег Микел Артета.

Имено, Артета доби суспензија и нема да биде на клупата на следниот натпревар во гостувањето кај Астон Вила.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Шпанецот доби жолт картон за бурната прослава на голот во завршницата и поради тоа ќе мора да одработи суспензија од еден натпревар.

„Не внимавав, но тоа беше чиста емоција, ако тоа е жолт картон, нека биде така“, изјави Артета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…