Дома Топ вести Арсенал спреми богата понуда за Хакими

Арсенал спреми богата понуда за Хакими

Арсенал покажува сериозен интерес за бекот на Интер, Аштраф Хакими, пренесува „АС“.

Мароканецот минатото лето пристигна во Милано и игра фантастична сезона, па се промовираше во еден од најдобрите бекови во Европа.

Меѓутоа, Интер има финансиски потешкотии и се уште во целост го нема исплатено трансферот на Реал Мадрид, па поради тоа Арсенал е спремен да испрати понуда.

„Нероаѕурите“ не сакаат да се разделат со својата ѕвезда, но имаат сериозни финансиски проблеми, па може да ја разгледаат понудата од „топџиите“.

Медиумите тврдат дека Интер е спремен да го продаде Хакими доколку пристигне понуда од 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Борусија не издржа, Сити до победа и полуфинале, на „Енфилд“ без голови“ 🎥

Во вечерашните двојки во четвртфиналето од Лигата на шампионите не видовме некое изненадув…