Дома Фудбал Англија Арсенал после успешниот старт во Премиер лигата го претстави третиот дрес (ФОТО)

Арсенал после успешниот старт во Премиер лигата го претстави третиот дрес (ФОТО)

0

Арсенал вчера со победа против Њукасл (0:1) ја отвори сезоната во Премиер лигата.

„Топџиите“ така на најдобар начин ја отворија новата сезона од која очекуваат клубот конечно да се врати во врвот на англискиот фудбал.

Неодамна Арсенал ја претстави гостинската гарнитура на дресови, а денес клубот го претстави и третиот дрес кој изгледа навистина одлично.

На третиот дрес на Арсенал доминира црната боја и дизајнот е фантастичен. Дресот ќе биде пуштен во продажба од 18-ти август.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…