Дома Фудбал Англија Арсенал го претстави дресот за новата сезона

Арсенал го претстави дресот за новата сезона

0

Арсенал после неколку сезони го прекина договорот со Пума и одлучи нов спонзор да биде Адидас.

Топџиите веќе од следната сезона ќе ја носат опремата на германската компанија, а дресовите со кои ќе играат на повеќето натпревари беа претставени денеска.

Арсенал на својот Твитер профил објави промотивно видео со новите дресови во кое учествуваат неколку фудбалери.

Овие дресови се многу разликуваат од дизајнот на Пума, но сигурно е најбитно што навивачите на Арсенал доста позитивно реагираат на изгледот на новите дресови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лигата на Нации започна пред една година, а УЕФА веќе прави измени?

Управата на европскиот фудбал е спремна утре во Љубљана да разговара за рефоррми во Лигата…