Дома Топ вести Анчелоти: Реал Мадрид е клубот во моето срце

Анчелоти: Реал Мадрид е клубот во моето срце

Карло Анчелоти вчера и официјално беше промовиран во нов тренер на Реал Мадрид.

Италијанскиот стратег вторпат во кариерата ќе добие шанса да го води славниот клуб. Во првата етапа тој донесе четири трофеи во две години.

„Од Евертон заминувам затоа што имам новп редизвик со клубот кој секогаш бил во моето срце – Реал Мадрид“, кратко порача Анчелоти.

Анчелоти во Евертон беше од 2019 година, а сега се враќа во Шпанија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Кејн се враќа на тренинзите, Тотенхем не ја намалува цената

Покрај фактот што го пропушти вчерашниот и денешниот тренинг без дозвола, Хари Кејн планир…