Дома Фудбал Англија Антони збесна поради одлуката на Тен Хаг, реагираше Рашфорд 🎥

Антони збесна поради одлуката на Тен Хаг, реагираше Рашфорд 🎥

Антони беше еден од хероите на Манчестер Јунајтед и конечно покажа зошто беше донесен во четвртфиналето на ФА Купот каде што неговиот тим го победи Ливерпул и се пласираше во полуфиналето.

Манчестер губеше до завршницата од натпреварот, потоа Антони постигна гол за 2:2 и продолженија, а потоа Ливерпул повторно поведе со голот на Харви Елиот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Веднаш по голот во 105. минута Ерик Тен Хаг донесе една изненадувачка одлука.

Антони беше преместен во лев бек, по што беше видно исфрустриран. Тој покажа дека е иритиран од оваа одлука, но реакцијата Рашфорд ситуацијата се смири.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…