Дома Трансфер зона Англиски клуб спреми 180 милиони за Влаховиќ

Англиски клуб спреми 180 милиони за Влаховиќ

Напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ е еден од најбараните фудбалери и бројни европски гиганти се борат за неговиот потпис.

Арсенал во последно време се спомнува како најсилно зиантересиран за Влаховиќ, бидејќи тренерот Артета го одредил Србинот како апсолутен приоритет.

Според тврдењата на „Дејли Мејл“ на Арсенал ќе му бидат потребни неверојатни 180 милиони евра за да го доведе Влаховиќ на „Емирати“.

Договор помеѓу Фиорентина и Арсенал би можел да се постигне за 80 милиони евра, но потешката работа за „топџиите“ е да постигнат договор со напаѓачот.

Неговиот агент бара 5-годишен договор и плата од 10 милиони евра нето, што значи дека Арсенал годишно ќе треба да издвојува 20 милиони евра бруто за плата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Нови детали: Влаховиќ го избрал новиот клуб, трансферот можен уште овој месец!

Душан Влаховиќ утрово е во центарот на вниманието на италијанските медиуми. Српскиот напаѓ…