Дома Трансфер зона Алфонсо Дејвис донесе конечна одлука за својата иднина

Алфонсо Дејвис донесе конечна одлука за својата иднина

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го напушти Баерн Минхен.

Новиот спортски директор Макс Еберл во изјава за „Билд“ потврди дека Баерн ја испратил последната понуда до канадскиот репрезентативец и сега се чека одговорот на фудбалерот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Шпанските медиуми сега потврдија дека Дејвис донел конечна одлука и сака кариерата да ја продолжи во Реал Мадрид, па одбил да го продолжи договорот со Баерн.

Баерн сега е подготвен да го продаде Дејвис на лето со цел да не си замине бесплатно во јуни 2025 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …