Дома Македонски спорт Мак фудбал Алдаир Нето: Имаме добри шанси против Работнички

Алдаир Нето: Имаме добри шанси против Работнички

Викендов се игра натпреварот помеѓу Пелистер и Работнички, а пред овој натпревар за клупскиот сајт на битолскиот тим зборуваше и интернационалецот од Алдаир Нето.

„Мислам дека имаме добри шанси на натпреварот против Работнички. Добро трениравме оваа недела и верувам дека сè ќе биде во најдобар ред. Самодовербата по натпревар против Вардар е поголема. Мислам дека ако продолжиме со ваква работа, со истите идеи на тренерот, секогаш може подобро и подобро“, изјави Нето.

Натпреварот помеѓу Работнички и Пелистер се игра утре од 13:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Пандев го пропушти денешниот тренинг во Амстердам (ФОТО)

Македонската репрезентација вчера пристигна во Амстердам каде го одработи првиот тренинг. …